«Вони хотіли приготувати барбекю, але спалили власний дім» - The Times про донецького олігарха Ахметова

21.06.2016 16:34
Распечатать новость Уменьшить шрифт Увеличить шрифт
«Вони хотіли приготувати барбекю, але спалили власний дім» - The  Times про донецького олігарха Ахметова

Популярний ірландський часопис The Irish Times пише про українського олігарха Ріната Ахметова, який між миром та грошима обрав друге, а зрештою програв і те, і те. Журнал Forbes пише про те, як президент Росії Володимир Путін шукає нових економічних союзників. Ірландський часопис The Globe and Mail аналізує, як Україні та Канаді заробити гроші на співпраці.

Про українського олігарха Ріната Ахметова, який втратив шанс запобігти війні на сході України та нажив ворогів із обох боків барикад написало видання The Irish Times. Ще чотири роки тому українці стояли в чергах за квитками на матчі його футбольного клубу «Шахтар» на 50-тисячному стадіоні «Донбас Арена». Зараз же жителі Донецька стоять лише в чергах за гуманітарною допомогою, яку роздає фонд Ахметова, пише сайт radiosvoboda.org.

І проросійські бойовики на Донбасі та проукраїнськи налаштовані жителі країни сходяться в одному, пише The Irish Times. Після Майдану 2014 року, ще зовсім на початку конфлікту на Донбасі, саме Рінат Ахметов мав достатньо влади та зв’язків, щоб зупинити війну. Утім на перше місце олігарх поставив власний бізнес і прибуток, намагаючись тримати нейтралітет. Зрештою, упав у немилість і Києва, і ватажків бойовиків, яких підтримує Росія.

«Вони хотіли приготувати барбекю, але спалили власний дім», – цитує слова міського голови Дніпра Бориса Філатова це видання.

Прес-секретар Ахметова підкреслює, що олігарх завжди підтримував єдність України. Водночас йому закидають, що він не допоміг та не підтримав у потрібний час Майдан – проєвропейський і антикорупційний. Але і відмовився від пропозицій ватажків бойових угруповань взяти під власний контроль і відповідальність Донбас. Як наслідок, статки олігарха у березні 2016 року зменшились на понад 13 мільярдів доларів, порівняно з 2013 роком (дані Forbes). А нерухомість та підприємства Ахметова суттєво постраждали, хоча частково і продовжують працювати на окупованих територіях Донбасу. Із червня цього року ватажки угруповання бойовиків «ДНР» заборонили йому в’їзд на підконтрольну територію.


Фото: file.liga.net/

Теги: Донбасс, Ахметов , деньги, власть, боевики
    • Очаровательная Николь Кидман превратилась в другую знаменитую киноблондинку (ВИДЕО) Очаровательная Николь Кидман ...
    • Оскар-2014: лучший фильм года - "12 лет рабства" (ВИДЕО) Оскар-2014: лучший фильм года - ...
    • Сексуальная Навка и её мужчины приготовили новые трюки!  Сексуальная Навка и её мужчины ...
    • Топ-50 суперголов лучшего футболиста мира! Топ-50 суперголов лучшего ...

Вверх